آیسا اوجی کیست – علت فوت آیسا اوجی چه بود ؟

آیسا اوجی هنرمند جوان ایرانی ِ فعال در اینستاگرام پس از یک بیماری سخت فوت کردند .

بیوگرافی آیسا اوجی

بیوگرافی آرشا اوجی

آیسا 27 سال سن داشت که یک روز متوجه یک لخته ی خون در مغز خود میشود…او از دوران تولد بیماری مادرزادی تنگی رگهای متصل به قلب داشت .

داستان شروع بیماری آرشا اوجی از زبان خودش

قسمت اول :

الان، همین لحظه بهترم و می‌تونم بنویسم
همیشه گفتم اینجا دفترچه خاطرات منه نه پیج اینستاگرام، حال خوب و بدم می‌ذارم که یادم نره
۱۴ روزه افتادم گوشه خونه و با کوچیکترین چیز اول لرز می‌کنم بعد تب.
روز ۹ام تبم بیشتر شد و پایین نمیومد
ضربان قلبم از همه‌جام بوم بوم می‌زد توو مغزم و نمی‌تونستم بخوابم، تا چشمام بسته می‌شد بدنم به خودش شوک وارد می‌کرد و می‌پریدم.
رفتم بیمارستان گفتن عفونت تو بدنت زیاده
بستریم کردن، تو ۳ روز ۶،۷ بار خون گرفتن ازم و به جز اونا ۱۰جور آزمایش جور و واجور…هر روز و هر روز جونم و کم‌تر کرد…حتی لحظه‌ی خروجم تا خون نگرفتن نذاشتن برم بیرون.
تا اینکه بالاخره بردنم بیمارستان قلب و تشخیص دادن مشکل مادرزادی قلب داشتم و هیچوقت خودش و نشون نداده بوده، الان عفونت رفته نشسته رو دریچه قلبم و یه لخته خون پشت دریچه‌ی میترالمه و راهش و بسته.
همه تعجب می‌کنن یه دختر ۲۶ ساله چرا اینجوری شده
ولی من تعجب نمی‌کنم، تنها درسی که گرفتم این بود که من زیادی سر هرچیزی حرص خوردم، تلاش کردم، جنگیدم، ثابت کردم و تماما به خودم ظلم کردم.
الان توی موقعیتی هستم که همچی اهمیشتو برام از دست داده، حتی آرزوهام و تلاش‌هایی که داشتم می‌کردم
آدم اول نیاز داره سالم باشه تا به آرزوهاش برسه.
حرف آخر:
حرص هیچی و نخورید، برای هیچ آدمی تلاش زیادی نکنین، برای هیچی گریه نکنین
بخدا که ارزش نداره
هیچی جز خودتون ارزش نداره🕊

آیسا اوجی

قسمت دوم : 

نشستی داری زندگیتو می‌کنی، همچی خوبه و احساس مریضی نداری، یهو یه لخته‌ی خونِ بزرگ پیداش می‌شه و می‌شینه پشت دریچه قلبت، همه دست به دست هم می‌دن لخته رو از بین ببرن، چه با آنتی‌بیوتیک چه با عمل
بعد همون وسطا که دنبال خوب شدن حالتی یسری علائم عجیب غریب پیدا می‌کنی… پای چپت ورم می‌کنه و کبود می‌شه جوری که نمی‌تونی پاتو بذارب روی زمین..کف دستتم همین‌طور..تب می‌کنی ولی فقط سرت داغه داغه و نبضش شدید می‌زنه ولی دست و پاهات یخِ یخن…
اورژانسی می‌برنت سیتی اسکن مغز و می‌فهمن یه تیکه از اون لخته واسه خودش راه افتاده و رفته توی مغزمغزت، حالا مراقبت‌های ویژه بستری‌ای،دستشویی هم می‌خوای بری با ویلچر باید ببرنت…
زندگیِ عجیبیه
من رفتم تست بازیگری، فرداش رفتم جلسه برای تئاتر و پس فرداش یه لخته اُفتاد وسط زندگیم
منی که همیشه دنبال محیط امن بودم الان هیچ محیط امنی ندارم، هر لحظه ممکنه یکی در و باز کنه و سوار ویلچرم کنه تو راه‌روهای طولانیِ بیمارستان و آسانسور پشت آسانسور ببرتم پشت یه در که نه می دونم کی اونجا نشسته نه می‌دونم قراره باهام چیکار کنن و نه می‌دونم درد داره یا نه..
شبیه ماجراجوییِ
یه سفر که می‌دونم تهش قراره کلی تغییر کنم🕊

عکس آیسا اوجی

پیج اینستاگرام آیسا اوجی

آیسا با ای دی aisaog در اینستاگرام فعال بود در این صفحه بیشتر در مورد خودش و فعالیت های روزمره ی خود عکس و کپشن منتشر میکرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *