صدای دوبلور ایران خاموش شد | ناصر طهماسب دوبلور پیشکسوت ایران درگذشت

ناصر طهماسب یکی از بهترین دوبلور های ایران جمعه 1 دی 1402 درگذشت

ناصر طهماسب

بیوگرافی ناصر طهماسب

به گزارش سرویس اخبار سایت پویامگ ناصر طهماسب در سال ۱۳۱۸، ناصر طهماسب در جهرم به دنیا آمد و از سال ۱۳۴۰ به صورت حرفه‌ای در زمینه دوبله فعالیت‌های خود را شروع کرد. وی برادر هنرمند دیگری به نام ایرج طهماسب است.

تجربه های کاری و دوبلوری

ناصر طهماسب با مهارت در ارائه تیپ‌های جدی و کمدی و لهجه‌های مختلف، یک گوینده توانا به شمار می‌آید. صدای وی یادآور نقش‌آفرینی بازیگران بزرگی مانند هارولد لوید، جک نیکلسون، جیمز استوارت، کری گرانت و سایرین است.

ناصر طهماسب علاوه بر گویندگی نقش‌های اصلی، در نقش مدیر دوبلاژ و سرپرست گویندگان نیز در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی فعالیت داشته است.

او به طور بی‌نظیری در دوبله‌های فیلم‌های معروفی همچون “دیوانه از قفس پرید”، “دختر خداحافظی”، “پاپیون”، “بربادرفته”، “محمد رسول‌الله” و “سوته‌دلان” (ساخته علی حاتمی) به عنوان یک دوبلور حرفه‌ای به شناخته شده است.

نمونه‌های دیگر از آثار ماندگار ناصر طهماسب شامل گویندگی جایگزینی برای جک نیکلسون در “دیوانه از قفس پرید”، ریچارد دریفوس در “دختر خداحافظی”، داستین هافمن در “پاپیون”، لزلی هاوارد در “بربادرفته” و جانی سکا در “محمد رسول‌الله” می‌باشد. از جمله نقش‌های برجسته دیگر او، جاناتان گرت در “در برابر باد”، فرمانده کسلر در “ارتش سری”، آقاجان با بازی نصرت کریمی در “دایی‌جان ناپلئون” اثر ناصر تقوایی، ابوالفتح با بازی علی نصیریان در “هزاردستان” اثر علی حاتمی و یوگی در کارتون “یوگی و دوستان” می‌باشد.

زمان درگذشت ناصر طهماسب

گویا ناصر طهماسب، پیشکسوت عرصه گویندگی و دوبلاژ روز گذشته بر اثر سکته مغزی فوت کرده و مراسم خاکسپاری ایشان دوم دی ماه با حضور اعضای خانواده در قطعه ۲۵۰ ردیف ۸۰ شماره ۳۴ برگزار شده. روحش شاد و یادش گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *